1 czerwca, 2012

Napisane przez w Różne | Brak komentarzy

Co to są surowce wtórne

surowce wtórne

Foto: www.jaslonet.pl

Niektórzy wiedzą co te są surowce wtórne, lecz inni nie posiadają takiej wiedzy, surowce wtórne to nic innego jak materiał przeznaczony do dalszej przeróbki czyli zostają zebrane po to by je przerobić do dalszej eksplatacji, na przykład z makulatury powstają kartony ale także gazety mieszane, mogą także z surowców wtórnych powstawać różnorakie folie, folia bezbarwna, kolorowa typu LDPE/PE, czy też folie tunelowe.


Surowce wtórne jak i inne…

Surowce wtórne jak i inne są produktami przeznaczonymi do przemysłu wydobywczego, rolnictwa, leśnictwa lub powstają w wyniku przerobu odpadów, jednak do dyspozycji nie mamy tylko surowce wtórne są też surowce energetyczne, są nimi paliwa kopalne czyli nic innego jak węgiel kamienny czy też brunatny, torf, ropa naftowa czy też pospolite drewno, w procesie spalania zmieniane one są na energii mechaniczną pary lub też elektyczniść.

Kolejnymi surowcami są to surowce nieodnawialne,…

Kolejnymi surowcami są to surowce nieodnawialne, nazywa się tak wszelakie surowce, których kolejne odnowienie w wyniku przeprowadzenia naturalnych procesów jest niemożliwe bądź także w skali geologicznej trwa bardzo bardzo długo. Surowce wtórne jak i także wszystkie pozostałe, które możemy oddać do dalszej eksplatacji powinny zostać składowane w wyznaczonych do tego miejscach.

Imieniny

Prezent

Już za tydzień (23 listopada 2013) będą imieniny: Adeli, Felicyty, Klemensa

Pamiętaj jutro o: Adeli, Felicyty, Klemensa

Kursy walut

Wykresy walut - 50 ostatnich notowań
CHF - Frank szwajcarski
Wykres kursu waluty CHF

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>